Anhörigkonsulentlista

STROKE-föreningen Stockholm-Norrort                              2017-07-04

 

Anhörigkonsulenter i Kommuner som tillhör Stockholm-Norrort

 

Danderyds Kommun:

 

 

Catherine Berglund (ansv. för anhöriga till personer över 65 år/demens) 

08-568 911 19

catherine.berglund@danderyd.se

 

Mikel Nylander (ansv. för anhöriga till personer under 65 år)

08-568 919 26

mikael.nylander@danderyd.se

 

 

Järfälla Kommun:

 

Anna-Lena Eriksson

08-580 289 27

anhorigstod@jarfalla.se

 

 

Sigtuna Kommun:

 

Annika Undén

08-591 265 73

annika.unden@sigtuna.se

 

Sophie Jansson   

08-591 264 27

sophie.jansson@sigtuna.se

 

 

Sollentuna Kommun:

 

Ann Eliasson

08-579 215 31

ann.eliasson@sollentuna.se

 

 

Täby Kommun:

 

Sanna Öhman

08-555 599 81

sanna.ohman@taby.se

 

 

Upplands-Bro Kommun:

 

Maryam Kormi Nouri

08-581 696 56

maryam.korminouri@upplands-bro.se

 

 

 

Upplands Väsby Kommun:

 

Anna Öhrvik

08-590 975 75

anna.ohrvik@upplandsvasby.se

 

 

Vallentuna Kommun:

 

Marie Winbo

08-587 854 31

marie.winbo@vallentuna.se

 

 

Vaxholm Kommun:

 

Karin Blomqvist-Eklund

08-522 426 53

karin.blomqvist-eklund@vaxholm.se

 

 

Österåker Kommun:

 

Annette Lannebjer

08-540 811 11

annette.lannebjer@osteraker.se

 

 

Norrtälje Kommun:

 

Kontakta tills vidare biståndshandläggaren.
Anhörigfunktionen f.n. vakant.